Latvijas Taekwon-do ITF asociācija

5. Latvijas Taekwon-do kauss

Līdz Latvijas kausam atlicis 16.02.2019 9:00

Nejaušs Foto

BUDOSPORT, SIA

AETF mājas lapa

Reklāmkarogs

ITF mājas lapa

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Taekwon-do un audzēkņu garīgā attīstība Drukāt E-pasts
Autors Administrator   
Ceturtdiena, 29 novembris 2012 15:07

Taekwon-do un audzēkņu garīgā attīstība.

Taekwon-do ir māksla, kas iekļauj sevī domāšanas stilu un dzīves veidu. Taekwon-do piekopj morāles kultūru, dod spēkus cīņai par taisnību. Taekwon-do ir zināms kā viens no labākajiem veidiem emocionālo, aperceptīvo un fizioloģisko īpašību attīstīšanai un uzlabošanai, kas dod iespēju jaunajai paaudzei neatkarīgi no vecuma, sociālā statusa un dzimuma sekmīgi mācīties, piedalīties sabiedriskajā dzīvē un attaisnot vecāko paaudžu liktās cerības.

Katra kustība Taekwon-do mākslā bāzējas uz zinātniskiem pamatiem un paredzēta stingri nosacītu mērķu sasniegšanai. Pieredzējis instruktors var attīstīt audzēknim ticību, ka panākumi Taekwon-do ir pieejami visiem. Pastāvīga kustību atkārtošana audzina pacietību, attīsta uzņēmību pārciest visas grūtības. Ķermenim iegūstamais neparastais spēks Taekwon-do nodarbību rezultātā, formē pārliecību sevī, gatavības sajūtu tikties ar jebkuru pretinieku, jebkurā vietā un jebkurā situācijā.

Sparings attīsta ātrumu, vīrišķību, uzmanību, akurātību, spēju adaptēties, kā arī paškontroli.

Tulas attīsta lokanību, grāciju, līdzsvara izjūtu, koordināciju, bet pamata vingrojumi – akurātību un iztēli, atklāj apguvējiem Taekwon-do metodiku, principus un mērķus. Šāda audzināšana nokļūst visās apzinātās un neapzinātās apguvēja darbībās.

Taekwon-do nodarbības kvalificēta instruktora vadībā var būt par atbalstu nepārliecinātam, bezpalīdzīgam un fiziski vājam cilvēkam. Iepazinis Taekwon-do, audzēknis drīzumā sāk saprast ka, lai gūtu panākumus nepieciešams savu ķermeni uzturēt optimālā stāvoklī. Nākot pie šā secinājuma, tas sāks uzmanīties visa, kas varētu kādā veidā kaitēt nodarbībām. Tādā veidā Taekwon-do apguvējs dzīvē ienes stingru pašdisciplīnu, sadarbības un savstarpējas cieņas garu.

Eksistē daudz cilvēku, kuriem bez disciplīnas ir nepieciešama sapratne un vadība. Tie meklē kontaktus ar domu biedriem vai stingru vadību. Uzcītīgs audzēknis tiks uzņemts vecāko un līdzgaitnieku pulkā. Ja instruktori un melno jostu īpašnieki ir labi audzināti, laipni, patiesi, gudri, tad tāda vadība dos labāko no visām iespējamām ietekmēm uz audzēkni.

Kaitīgi ieradumi parasti tiek iegūti jaunībā. Audzēknim kurš nokļuvis biedriskā un disciplinētā Taekwon-do audzināšanā, kaitīgiem ieradumiem laika vairs neatliek. Sūrās Taekwon-do audzināšanas rezultātā cilvēks pierod acīmredzamai domai, ka rasu barjeru vairs nav. Harmoniska Taekwon-do izplatīšana starp dažādām rasēm palīdz pievarēt bieži starp cilvēkiem esošo savstarpējo attiecību trūkuma eksistenci. Acīmredzami audzināšanai ko dod Taekwon-do māksla ir arī daudz citu labumu.

Taekwon-do var būt labs atbalsts ne tikai jaunatnes sagatavošanai sociālai dzīvei, bet arī mācībās. Šī cīņas māksla māca uzcītību un uzmanību. Taekwon-do nodarbības ar panākumiem noņem ar ilgām stundām radušos psihisko spriedzi un nogurumu. Dažas nodarbības var atspirdzināt studentu, palīdzēt apskaidrot un nomierināt tā apziņu, dot iespēju no jauna koncentrēt uzmanību mācībām.

Parasti studenti paliek nevarīgi un izklaidīgi pēc ilgi pavadītām stundām auditorijā. Pārslēgšanās ceļā studenti mācās apskaidrot apziņu, likvidēt traucējumus, kuri parasti novērš uzmanību koncentrācijas slodzei. Izmantojot šo pašu principu jebkuram noteiktam mērķim, centīgs audzēknis var pilnveidot savu koncentrēšanās prasmi ar minimālu enerģijas patēriņu. Taekwon-do apguvēji arī ātri nobriest personības plānā.

Taekwon-do cīņas mākslas nopietnība, tā potenciālās iespējas, kuras iegūst treniņu laikā, attīsta uztveršanas un izprašanas spējas.

Viens no svarīgākajiem instruktora uzdevumiem ir iemācīt audzēkņus darboties ar savu ķermeni un neizmantot nekrietniem mērķiem

iegūtās zināšanas un prasmi. Neskatoties uz to ka šā uzdevuma risināšanas process var izrādīties reti grūts, atbildīgiem vadītājiem un instruktoriem, kuri nodarbināti ar Taekwon-do izplatīšanu un popularizēšanu ir jādara viss, lai uzticīgie Taekwon-do mākslai audzēkņi uzskatītu šo prasmi, kā obligātu noteikumu meistarības virsotņu sasniegšanai.

Ceru, ka sekojošajās lappusēs pietiekami skaidri būs paskaidrots, kādēļ Taekwon-do mērķtiecīgi izplatās visā pasaulē. Tomēr labi jāatceras, ka garīgā attīstība, kas ļauj jaunajai paaudzei izstrādāt personīgo filozofiju un skatus uz dzīvi, kā arī, izslēdzot regresīvas tendences ir galvenais faktors.

 
Free premium joomla templates by Lonex.

Šodienas datums

februāris 2019
PiOtTrCePiSeSv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Vārda dienu šodien svin!

Šodien 16-02-2019 : Džuljeta, Jūlija