Latvijas Taekwon-do ITF asociācija

5. Latvijas Taekwon-do kauss

Līdz Latvijas kausam atlicis 16.02.2019 9:00

Nejaušs Foto

BUDOSPORT, SIA

AETF mājas lapa

Reklāmkarogs

ITF mājas lapa

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Eiropas kauss 2017 full Drukāt E-pasts
Trešdiena, 23 augusts 2017 11:43

Eiropas Taekwon-do kausā 3 zelta, 2 sudraba un 2 bronzas medaļas

2017.gada 8-11.jūnijā Polijas pilsētā Lubļina notika viens no lielākiem Taekwon-do turnīriem Eiropā – 8. Taekwon-do Eiropas kauss un Starptautiskais Taekwon-do kauss bērniem un kadetiem.

Ar visu lepnumu var teikt, ka Latvijas Taekwon-do ar katru turnīru aug gan kvantitatīvi, gan kvalitatīvi. Šoreiz Latvijas komanda aizbrauca uz Eiropas kausu 25 cilvēku sastāvā no 4 LTA klubiem (ELDO Sports, Viktorija-T, AlexClub un Čin-Gu), no kuriem bija 1 pārstāvis Armands Šaltenis, 4 treneri – Sergejs Saulīte, Deniss Tokarevs, Aleksandrs Stadņičenko un Arturs Saulīte, 15 sportisti un 5 atbalstītāji.

Pirmas cīņas sākas jau svēršanas dienā, kad Edvardam Vendlandam un Vanesai Melānijai Čakānei nākas skriet lai nomestu svaru. Diemžēl Edvardam nesanāca uzvarēt savu svaru un viņš netika kategorijā, tomēr piedalījās Tul disciplīnā. Vanesa piekāpjas svari un viņa knāpi, bet iekļuva savā kategorijā.

Pirmajā sacensības dienā 8.jūnijā Eiropas kausa ietvaros notika Starptautiskais Taekwon-do kauss bērniem un kadetiem, kurš atnesa Latvijai visa kāluma 4 medaļas. Sporta kluba Čin-Gu viens no perpektīvakājiem sportistiem Alekss Endijs Everts divīzijā 10-12 gadu vecumā svara kategorijā -42 kg pārvarot 5 pretiniekus no Ukrainas, Baltkrievijas un Krievijas iekāroja 1.vietu. Ceļs līdz zelta medālai bija tāls, īpaši pēdējas trīs uzvaras bija ļoti grūtas. Bet Endijs savācies un izrava uzvaras.

Ļoti veiksmīgi gāja arī sporta kluba AlexClub smagākajam sportistam Velsam Leitim. 12-14 gadu vecumā svara kategorijā +60 kg pārvarot 3 pretiniekus no Polijas un Baltkrievijas, viņš piekapjas tikai finālā sportistam no Polijas un izcīnīja 2.vietu.

Meitenes no sporta kluba AlexClub 12-14 gadu vecuma konkurencē Vanesa Melānija Čakāne (sv.kat. -55 kg) un Elizabete Kreišmane  (sv.kat. +60 kg) izcīnīja 3.vietas. Vanesa pirmajā cīņa uzvarēja Ungarijas sportisti, bet finālā piekājās polietei. Savukārt Elizabeta arī uzvarēja pirmo cīņu pret baltkrievieti, bet pusfinālā zaudēja Polijas sportistei.

Edvards Vendlands, Jānis Pivkins un Ksenija Babkina (visi no Čin-Gu) cīnījās ar visiem spēkiem, bet tomēr pretinieki paradīja labāku tehniku un rezultativitāti. Katrs pretinieks ir mūsu skolotājs, kurš māca mūs labot savas kļūdas un nākamreiz mūsu “bērni” un “kadeti” būs vēl labāki.

Otrajā un trešajā sacensības dienā Eiropas Taekwon-do kausā piedalījās mūsu juniori un seniori, kuri izcīnīja divas zelta un vienu sudraba medaļu.

Leonīds Ščogolevs (Viktorija-T) junioru konkurencē svara kategorijā -75 kg uzreiz tika pusfinālā, jau iepriekš nodrošinot medaļu (pretinieks nav ierādies). Bet tas nelika viņam priecāties, Leonīds ar pilno noskaņojumu devas uz tatami uzvarēt pretineiku no Rumānijas. Cīņa bija sarežģīta, bet mūsu sportists bija parāks un iekļūva finālā pret sportistu no Poijas. 2 sarežģīti un intensīvi raudi un ... mēs sveicam Eiropas kausa čempionu!!!

Vieglāk gāja Vladam Glugovskim (Viktorija-T), kurš senioros svara kategorijā -70 kg uzreiz tika finālā un pārspējot pretinieku no Somijas arī kļūva par Eiropas kausa čempionu!!!

Pavisam nedaudz pietrūka Verai Valterei (Viktorija-T) lai kļūstu par trešo čempioni šajā turnīrā! Senioru konkurencē svara kategorijā +68 kg Vera ļoti veiksmīgi taktiski apspēlēja savas pretinieces no Polijas un Anglijas, strādājot pārvarā ar rokām, sagaidot pretinieka uzbrukumu un pēkšņi pārējot uzbrukumā sagrauj savas oponentes. Nedaudz pietrūka spēka un veiksmes finālcīņā pret polieti un Vera izcīnīja sudraba medaļu Eiropas kausā!

Diemžēl Anna Popova, Deniss Dzenis, Romans Trizna (visi no Viktorija-T), Miks Jurjans (Eldo Sports) un Kristers Keišs (AlexClub) piekāpjās pretiniekiem neaizejot līdz pusfinālam lai nodrošinātu sev medaļu. Romāns Trizna pirmajā cīņā zaudēja kategorijas čempionam no Polijas. Deniss Dzenis zaudēja kategorijas finālistam no Polijas. Kristers Keišs diemžēl uzreiz satiekas ar kategorijas čempionu no Ukrainas. Miks Jurjans pirmajā cīņā pārliecinoši uzvarēja pretinieku no Anglijas, bet zaudēja ļoti spēcīgam sportistam no Polijas. Arī Tulās (formālie vingrinājumu kompleksi) Miks pārvarēja pirmo apli pret Somijas sportistu, bet apstājās astoņdaļfinālā pret sportistu no Krievijas.

 

Kopumā šajā Taekwon-do turnīrā Latvijas komanda parādīja sevi no vislabākas puses. Gan brauciena organizācijas zīņā, gan Latvijas izlases tērpa ziņā – mūsu dalībniekus un trenerus varēja atrast jebkurā zāles vietā! Arī atbalsts un palīdzība sportistu gatavošanā (ekipējums, asistēšana, sekošana sportistu startam)!

Eiropa ieraudzīja mūs un mēs pārliecinājāmies, ka avram cīnīties pret sportistiem no spēcīgākām valsts vienībām.

 

LATVIJAS KOMANDA:

 1. Armands Šaltenis – komandas pārstāvis
 2. Sergejs Saulīte – treneris
 3. Deniss Tokarevs – treneris
 4. Aleksandrs Stadņičenko – treneris
 5. Arturs Saulīte – treneris

Sporta klubs ČIN-GU

 1. Alekss Endijs EVERTS – 1.vieta Matsogi -42 kg, 10-12 gadu vecumā
 2. Jānis PIVKINS – 17-30.vieta Matsogi -42 kg, 10-12 gadu vecumā
 3. Edvards VENDLANDS – 9-16.vieta Tul, 12-14 gadu vecumā

Sporta klubs ALEXCLUB

 1. Velss LEITIS – 2.vieta Matsogi -42 kg, 12-14 gadu vecumā
 2. Vanesa Melānija ČAKĀNE – 3.vieta Matsogi -42 kg, 10-12 gadu vecumā
 3. Elizabete KREIŠMANE – 3.vieta Matsogi -42 kg, 10-12 gadu vecumā
 4. Kristers KEIŠS – 5-6.vieta Matsogi +75kg, Juniori

Sporta klubs VIKTORIJA-T

 1. Anna POPOVA – 5-7.vieta Matsogi -68 kg, Seniori
 2. Vera VALTERE – 2.vieta Matsogi +68 kg, Seniori

10.  Vlads GLUGOVSKIJ – 1.vieta Matsogi -70 kg, Seniori

11.  Leonīds ŠČOGOLEVS – 1.vieta Matsogi -75 kg, Juniori

12.  Deniss DZENIS – 5.vieta Matsogi +75 kg, Juniori

13.  Romans TRIZNA – 5-8.vieta Matsogi -62 kg, Juniori.

Sporta klubs ELDO SPORTS

14.  Miks JURJANS – 9-16.vieta Matsogi -78 kg, Seniori

Mēs attīstamies, augam un tiecamies būt vēl stiprāki!

Latvijas Taekvondo komanda!

Fotogrāfijas no sacensībām

 
Free premium joomla templates by Lonex.

Šodienas datums

februāris 2019
PiOtTrCePiSeSv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Vārda dienu šodien svin!

Šodien 16-02-2019 : Džuljeta, Jūlija